Aşı mı Antikor mu

Bedeninde virüse karşı antikor bulunan bir kimsenin aşı vurulmasıne gerek yoktur. Aşı kanda antikor üretimini durdurabilir.Aşı antikor kadar koruyucu değildir.

Yakında aşı olmayanların evden çıkmasının yaşaklanacağı, işe gidemeyeceği, dolayısıyla aşı vurulmayanların işten atılabileceği, kendi aracı ile dahi kırsal kesimdeki köyüne gidip tarlasında çalışamayacağı muhtemeldir.

Yaklaşık iki yıl önce bir grip atlattım. Yüksek ateş hariç bugün anlatılanların benzerini yaşadım. Sanki darbe almış gibi halsizdim. Yoksa bu salgın 2019 nisanında var mıydı. 2020 Mart ayında eczaneden maske aldım ve metrobüse bindim. Hemen hiç kimsede maske yoktu. Ben de takmadım. Bir hafta sonra şiddetli bir öksürük başladı. Bir ay devam etti. Uyurken geçtiği için virüs değil dedim. Meğer salgına yakalananlar da uyuyunca öksürük geçiyormuş. Bunu bilseydim test yaptırırdım. Bunun sebebi virüs olabilir.

Salgına yakalanmış ve atlatmış olabilirim. Bedenimde antikor bulunabilir. Devlet bana aşı olacaksın derse derim ki “önce antikor testi yapılsın. antikor varsa aşıya gerek yoktur”. “Hayır, mutlaka aşı olacaksın. Yoksa üniversitedeki görevinden uzaklaştırırız” demeye hakları var mı.

Ben bilim insanıyım. Bir virüs bu şekilde yayılamaz. Eğer yayılsaydı 450.000 yıllık insanlık tarihinde pek çok kez insanlığın sonu kururdu. Bu günleri hiç kimse göremezdi.

Evet bir salgın var. Ama hikmeti nedir kimse anlamadı. Bilenler hariç.

Aşı olmaya hiç niyetim yoktur. Aşı bağışıklık sistemidir. Bir salgın için birden fazla aşı olmaz. Diğer salgınlar için bir aşı var. Mutasyon arttıkça aşı da artacaktır. Virüsün mutasyona uğrayıp daha tehlikeli olması yüzde bir ihtimaldir. Ne oldu. Bütün mutasyonlar daha tehlikeli oldu. Bu durum BİLİME TEMELDEN TERSTİR.

BEN ALMIYORUM.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.