Dünya Tarihi Kırılma Noktasında

NASA’nın Perseverance (azim, sabır) uzay aracı 18 Şubatta Mars’a inecektir. Bu robot indikten bir süre sonra Mars yüzeyinden fotoğraflar gönderecektir.

Hiç düşündünüz acaba NASA niçin milyarlarca dolarlık bu masrafı yapıyor. Acaba sadece bilim için mi. Bir heyecan için mi. Bir ilk olmak için mi. Bir şeref kazanmak için mi. Acaba başka çok önemli bir sebebi olabilir mi. Evet çok önemli bazı sebepleri de elbette vardır.

Be yeni robot Mars ‘tan renkli fotolar göndermeye başladığında dünya tarihi alt üst olacaktır. Daha önceki Mars robotlarının gönderdiği binlerce ilginç fotoğraftan insanoğlunun Mars’ta yaşadığı bazı çevrelerce kabul görmektedir. Biz elbette buna inanıyoruz. Çünkü Mars yüzeyinde insan yapımı olduğuna dair güçlü kanaat oluşturan yüzlerce, binlerce cismin jeolojik olaylarla doğal olarak oluşması imkânsızdır. Bu kadar tesadüf olamaz. Bu kadar benzerlik olamaz.

Görüntülerin renksiz olması bazı kesimlerde şüpheler oluşturmaktadır. Bunun sebebi tek bir fotoğrafa baktıkları içindir. Pekçok fotoğraf önlerine konulduğunda inanıyorum ki vicdan sahipleri gerçeği kabul edeceklerdir.

Peki bu gerçek nedir.

İnsanlığın yaşı bazı kaynaklara göre en az 450.000 yıldır. Bunu başka bir yazımızda geniş bir şekilde temas ettik. Lütfen buradan okuyunuz. www.yavuzornek.com/gecmiste-yuksek-teknoloji-2/

Yine insanoğlunun daha ilk 5000 yılda milyarlarca nüfusa ulaştığını ve geçmişte yüksek teknolojilerin mevcut olduğunu senetleri ile birlikte gündeme getirdik. Bu konuyu geniş bir şekilde Mars’ın Sırları isimli kitabımızda inceledik.

Yüz binlerce yıllık insanlık tarihinde insanoğlu pek çok kez yüksek teknolojilere ulaşmış ve akabinde yıkılmıştır. Teknoloji ne kadar yüksek ise yıkım o kadar büyük ve iz bırakmaz olur.

Tufan’daki teknolojiyi inceleyince şu kanaate vardım. Tufan’daki teknolojiye insanoğlu ancak kıyamete yakın ulaşır. Çünkü o teknolojiye insanoğlu 20.000 yılda ulaştı. Niçin sorusunun cevabı uzundur. Lütfen bu kitaba bakınız. www.dr.com.tr/ekitap/mars-n-srlar

Perseverance Robotu Mars’tan renkli görüntüler paylaştığında ve tabi ki NASA da bunları paylaştığında Mars’ta insanlığa ait kalıntıların bulunduğu kesinleşecektir. Dünya tarihi ve sapiens iddiaları çöp olup gidecektir. İnsanın medeni yaratıldığı anlaşılacaktır.

Mars’ta bir zamanlar bir atmosfer vardı. İnsanoğlu o atmosferi yüksek teknoloji ile yaşanabilir hale getirdi.

Elimde yeterli teknoloji olsa bugün ben Mars’ta bir atmosfer oluştururum. Azotlu maddeleri, suyu, Jüpiter ve uydularından, karbonu ve oksijeni (karbondioksidi) Venüsten getiririm. Mars atmosferinde reaktantlar oluşturarak oksijen ve azot oluştururum. Bir atmosfer basınça sabitleyince bakteriler göndererek karbon ve oksijenden toprak ana maddeleri oluştururum. Teknoloji varsa zorluk yoktur.

Mars’ta insanlığın tarihi ile ilgili çok kıymetli bilgiler, kaynaklar saklıdır. Çünkü atmosfer ve su bulunmadığından yok olmamışlardır. Evet Mars bir nükleer yıkımla yok edilmiş bir medeniyettir. Belki asteroid yağmuru ile yok oldu. Asteroid kuşağına yakındır. Ancak şu bir geröektir. Mars yerle bir olmuş medeniyetlerin kalıntılarını saklıyor. Teknolojiler yükselince hem dünyada hem de Mars’taki medeniyetler yok edildi. Binlerce yıl sonra teknoloji dünyada tekrar yükselince insanoğlu tekrar Mars’a gitti. Tekrar bir medeniyet kurdu. Belki Mars, Venüs ve Merkür’deki atmosfer son çok yüksek teknoloji döneminde yok edildi. Acaba Venüs’ü bu hale getiren insanoğlu olmasın. Bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.

www.dr.com.tr/ekitap/mars-n-olumu

Bu yüzden Mars insanlığın tarihi hakkında çok kıymetli bilgiler taşımaktadır. Yalnız yazılar değil, mevut teknolojiden çok yüksek teknolojilerle videolar kaydedilmiş olabilir. On binlerce yıl önceki insan resimleri ve videoları ele geçebilir. Hatta Tufan’a ait videolarve geçmişteki peygamberlere ait bilgiler de bulunabilir. Onların içinde de bir yaratıcıya inananlar vardı.

Daha önemlisi o yüksek teknolojiye sahip dönemlerde uzaya gönderilen insansız uzay araçlarından sinyaller geliyor olabilir. On binlerce yıl uzaktaki o sinyallerle uzayın derinliklerinden yarınlarda bilgi edineceğiz. Geçmiş bize çalışmış diyeceğiz.

Yalnız Mars’ta değil başka gezegenlerde de insanlığa ait kalıntılar vardır.

Peki NASA Mars’ta insanlığa ait kalıntıların olduğunu niçin açıklamıyor.

Bunun üç sebebi vardır.

Birincisi hristiyanlığa göre geçmişte yüksek teknoloji yoktur ve insanlığın yaşı 10.000 yıldan fazla değildir.

İkincisi Mars’taki kalıntılardan teknolojide bir sıçrama yapabileceklerini düşünebilirler. Mars’taki görüntülerin üstünü kumluk görüntüsü vererek kapatıltorlar. Mars’taki robot cisimleri topluyor. Mars’ta şu anda bir Tabiri caizse müze vardır.

Üçüncüsü NASA gelecekte Mars’tan insan yapımı cisimleri getirip bütün dünyada sunuma açacaktır. Görmek ücretli olacaktır. Bu teşhirlerden milyarlarca dolar kazanabilir.

Ey NASA bir gün Mars’ta insanlığa ait kalıntıların olduğunu açıklayacaksın biliyorum. Şimdi hiç olmazsa ipucu ver. O başarı sana aittir. Bak başka ülkeler Mars’a gider o gürüntüleri renkli olarak paylaşırsan “ben daha önceden biliyordum” demenin yararı olmaz.

Hazreti Nuh cep tel kullandı deyince bir Amerikalı bilim insanı “biz Mars’ta insan yapımı kalıntıların bulunduğunu 1970’lerden beri biliyoruz” demişti. Ama kıymeti olmadı.

Ey NASA gel açıkla. O başarı senindir. Korkma seni kimse aforoz edemez.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.