Gripten kurtulmak – GRİP YASTIĞI

Bir doktora allerjik reaksiyonlarınızı bildirdikten sonra

“Grip Aşısı”

yaptırmanızı önemle  tavsiye ederim

Grip için “ilaç kullanırsan bir haftada, kullanmazsan yedi günde geçer” atasözü meşhurdur. Yani gribin ilacı henüz yoktur diyenler bulunmaktadır, gerçek mi bilmem. Grip aşılarının da herkese fayda vermediği iddia edilmektedir. Olabilir herkesin biyolojisi farklıdır. 

ABD’de grip aşısı olmak istemiştim. Doktor bir şeye allerjin var mı diye sordu. “Yumurta” dedim. “Size bu grip aşısı yapılmaz” dedi. Tabi haliyle üzülmüştüm. Her grip aşısı için geçerli olmayabilir, doğrusunu doktorlar bilir. 

Bir gün çok ağır bir gribe yakalandım. Burnumun dibi sızıdan yanıyordu. Bu sızı niçin diye kendi kendime sordum. Burnumun üst kısmının çok soğuk, BUZHANE, olduğunu hissettim. Halbuki yüzümde o soğukluk yoktu.

Mesele anlaşılmıştı. Bakteriler sıvının içinde çoğalıyorlar ve aktiviteleri ile sıvıyı çoğaltıyorlar ve ortamın enerjisini aldıkları için burnun dibi buzhaneye dönüşüyor, sızlıyor diye düşündüm. Doğrusunu doktorlar bilir. 

Burnumun üst kısmını iyice ısıtırsam o sıvı kısım kurur, kuru kısımdan hava geçemeyeceği için bakteriler oksijen alamaz ve ölürler diye düşündüm. Biz de gripten kurtuluruz. Öyle yaptım. Bir ütü ile havluyu devamlı ısıtıp burnuma sardım. Biraz sonra müthiş bir tatlı uyku bastırdı. Uyudum.

Sabah kalktığımda gripten eser yoktu. 

Dışarıdan ısıtma işe yaramış, bakteriler ölmüştü. Oksijensizlik organik reaksiyonları durdurmuş, bakterileri saf dışı bırakmıştı.

Bakmayın bakterilerin kolay ölmelerine.

Bakteriler APTAL değildir.

İlaç alındığında derhal ilacın etkisini azaltacak, yok edecek kimyasal  mekanizma geliştirirler. İlaca ara verirsen bakteri pes etmez. 

   Tabi ki vücudumuzun savunma sistemi de aynı şekilde çalışmaktadır. Biz hiç bilmeden vücudumuzda milyarlarca biyolojik savaş olmaktadır. Anında müdahale ediyor, kimyasal savunmaya geçiyorlar.  Eğer biz vücudumuzun ve bakterilerin yaptığı savunma sistemini beynimizle yapabilseydik çok hastalığın ilacını derhal keşfederdik. 

Kimya bu.

Zaten vücudumuz hep kimya. Kimyayı sevmiyor ama kimyasız yaşayamayacağını da bilmiyor. 

Bilmiyor ki kimyası iyi olanın sağlığı da iyidir. 

Bunu ticari hale dökmek istedim. Elektrikli battaniye benzeri “GRİP YASTIĞI” geliştirmek istedim.

Bütün dünyaya pazarlardık. 

Ancak burun göze yakın olduğu için en küçük elektrik akımında gözler kaybedilebilirdi. 

Düşünmek bile istemedim.

Bir motorla elektriği hiç iletmeyen plastik bir boru içinde burunu saran yastığa sıcak hava gönderilirse mesele çözülür diye düşündüm. 

Biz bununla uğraşamadık. 

Elbetteki her gribe faydası olmasını beklemek de doğru değil. 

Ancak yukarıdaki yöntem Tecrübe ile sabittir. 

Fikir bizden, yapmak sizden.

Ha! ortağız vatandaş. 

 

TV24 TUFAN PROGRAMI