İkinci Bir Erken Seçimde Adayım

Ülkemiz hakikaten sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Seçim atmosferi, gergin siyasi ortam, doların yükselişi, sınırötesi gelişmeler ve bunlara bağlı psikolojik etkiler ülkemizin huzuruna gölge düşürür mü. Ülkemizin üzerine bir karabulutun geleceğini zannetmiyorum ancak önümüzdeki süreci belki kolay aşamayacağımızı tahmin ediyorum. Biraz dalgalı, çalkantılı bir süreçten geçebileceğimize inanıyorum.

Peki seçimden sonra neler olabilir.

Şahsi kanaatim cumhurbaşkanlığı seçiminde sıkıntı olmaz. Ancak parlamentoda istenilen aritmetik sonuçlar elde edilmeyebilir. Cumhurbaşkanımız bir erken seçimi çözüm olarak görür.

İşte bu seçim çok önemli. Bu seçimde mutlaka bu memlekte bir tuğla koyacak kişilerin seçilmesini elzem görüyorum. Madenden enerjiye, sağlıktan ulaşıma, eğitimden savunmaya her alanda yetişmiş kadrolar meclise girmelidir.

Sermaye, teşkilat ve diğer unsurlar gölgede kalmalı. Tamam bunlar da olsun. Ama önce kalifiye eleman.

Önümüzdeki seçimden sonra bir erken seçim olması durumunda. milletvekilliğine adaylığımı açıklayacağım.

Niçin.

Bu ülkede Yüksek eğitimde yeni yapılanmaya ve kalitenin arttırılmasına, yeni Araştırma-Geliştime merkezlerinin açılmasına ve bu alanda ihtiyacımız olan yerli ürünler geliştirilmesine, ihracına, su kaynaklarının teminine, ilaç geliştirilmesine,

Yalnız aday olduğum il değil BÜTÜN İLLERİMZE yönelik çalışmalar yapmak için

Bir ilin değil

Bütün ülkenin MİLLETVEKİLİ olmak için aday olacağım.