MARS içeriğine geri dön

Mars’taki insanlığa ait kalıntılar

NASA’ya ait Mars’taki uzay araçlarının gönderdiği insanlar tarafından hiç değişime uğramamış fotoğrafları görenlerin kafaları allak bullak oluyor. Doğal olmadığına bilim insanları da inanmaktadır. Elimizdeki bugünkü bilgilere göre Mars’ta geçmişte yaşanabilir bir atmosferin mevcut olduğu muhakkaktır. Elbette öyledir. Bu atmosfer ya milyarlarca yıl önce Dünya atmosferi gibi kendiliğinden oluştu veya çok yüksek teknolojiye ulaşan insanoğlu mevcut fakat yaşamaya müsait olmayan atmosferi yaşanabilir hale getirdi. Yeterli teknoloji varsa zorluk yoktur.

Elbette Mars’taki uzay aracının tespit ettiği her görüntü yayınlanmıyor. Bu iddiamız bugün için aşırı bulunabilir. Mars’ta tespit edilen insanlığa ait kalıntılar dünyaya getirilip ülke ülke dolaştırılıp ücret karşılığı ziyarete açıldığında tarih bilgimiz allak bullak olacaktır. Bu teşhirlerden milyarlarca dolar kazanabilirler.

Şu bir gerçek ki yalnız yeraltı değil gezegen ve uydular da insanlığa ait binlerce sırrı barındırmaktadır. Uzay boşluğunda da kalıntılar bulunabilir. Mars’taki görüntülerin ışığında şunu söyleyebiliriz. İnsanlık tarihi toprak altında saklı olduğu gibi uzayda da saklıdır. Uzayda da kalıntılar vardır.

Uzay boşluğunda on binlerce yıl önce teknolojinin yüksek olduğu dönemlerde uzaya gönderilen insansız uzay araçları elbette vardır. Bu araçlardan bazıları galaksimiz Samanyolu’nun dışına çıkmış, başka bir galaksi içinde yol alıyor olabilirler. Daha önemlisi bu araçlar dünyaya sinyal gönderiyor olabilirler. Geçmişi, yani insanlık tarihini elbette gelecekte çok daha iyi anlayacağız. Teknoloji pek çok sırrı çözecektir.

Bu gün geçmişte vuku bulduğuna asla inanmadığımız bir takım olayların yarınlarda, teknolojinin çok yükselmesi ile birlikte, birer gerçek olduğuna şahit olacağız. İnsanoğlunun geçmişte ulaştığı teknolojilerden bazılarını biz bugün kavuştuğumuz bu teknolojiye rağmen hayal dahi edemeyebiliriz. İnsanlığın yaşı hep pişirilip önümüze konduğu gibi yaklaşık on bin yıldan ibaret değildir.

Mars, Ay ve uzayda insanlığa ait kalıntılar dünyaya getirilip sergilendiğinde acaba ne diyecekler.

Uzaydan insana ait kalıntılar dünyaya getirildiğinde millet tarihçileri, tarihçiler fen bilim insanlarını suçlayacaktır. şimdiden söylüyorum sözüm ona tarihçiler, o gün size ebleh diyecekler.

Uzaydaki kalıntılarda belki eski ümmetlere inmiş kitapların kalıntıları bulunacaktır. O kitaplarda muhammed aleyhisselamdan bahsedilmiş olduğu görülecektir. Veya zamanın alimleri kitap yazmışlardır. Uzaya gidenler yanlarında götürmüşlerdir. O kitaplarda da ahir zaman peygamberinden mutlaka bahsediliyordur. Teknoloji geliştikçe islam dininin hak olduğunu gösteren vesikalar artacaktır. Fakat nasıl ki ebu cehil görüp inanmadı, uzaydan gelecek o kitapları görenlerden inanmayanlar olacaktır.

Muhtemelen ABD kalıntıları getirecektir. milyarlarca dolar turizmden kazanacaktır. Belki bütün masrafları da çıkaracaktır. Ülkesine gidemeyenler için kalıntıları ülke ülke gezdirip, ziyarete açacak para kazanacaktır.

Bütün resimler için kaynak Courtesy NASA / JPL-Caltech.