Sohbet içeriğine geri dön

Batının Din Anlayışı

Batı toplumunda her türlü ahlaksızlık hâkim olduğu halde dini konularda gizli bir baskı vardır. Ne şaşılacak şey ki her melaneti işler fakat cebindeki kiliseye üyelik kartı ile gurur duyar. Bu Allahu Teâlânın ona istediğini vermesi midir bilmem. Batı toplumlarında din bugün ülkemizdeki İslam dininin tesirinden fazladır. Çünkü baskıyı yapan unsur devletin ta kendisidir. Yani batıda dinin sahibi devletlerdir. Seçimlerde kazanan liderler kutsal kitaplarına el basıp yemin ederler. Meydanlarda halka “tanrı sizi korusun” diye defalarca söylerler. Bizdeki hitabetteki manası “Allah sizi korusun” dur.

Yani batıda dinin sahibi koruyucusu bizzat devletlerdi. Kendi dinlerinde yasak edilmiş olanları hiç umursamazlar. İslam dininde kesin yasak edilmiş olanları adet haline getirdikleri halde dinlerinden taviz vermezler. Kendi nazarlarında dinleri kimlikleridir. Yani battıkça dinlerine daha çok sarılıyorlar. Çünkü teknolojiyi onlar geliştirdiler. Sığındıkları bir şey var.

İslam dininin itikadı odur ki kişi yasak edilmiş işleri yaptıkça kalbi kararır ve dinden uzaklaşır. Hatta belki sonunda küfre düşer, yani İslam dininden çıkar. Hâlbuki ne şaşılacak şey ki batılılar ahlaken daha çok battıkları halde dine sarılmaktan vazgeçmiyorlar. Aslında şaşılacak bir şey yoktur. Allahu Teâlâ isteyene istediğini veriyor. Gidilen yollara bak, farkı anla.