Atomdan Kâinata içeriğine geri dön

Uzaydan Gelen Radyo Dalgaları

Kanadalı bilim insanlarının kaydettiği uzaydan gelen radyo dalgaları geçmişte uzaya gönderilmiş insansız uzay araçlarından geliyor olabilir.

Uzaydan gelen radyo dalgalarının nötron yıldızı gibi sönmüş yıldızlardan geldiğini ifade etmektedirler. Bunun doğru olmayacağına inanıyorum. Eğer radyo dalgalarının kaynağı bu çeşit yıldızlar olsaydı her zaman gelirdi, hiç kesilmezdi. Çünkü yalnız Samanyolu’nda 100 milyon, kâinatta milyarlarca nötron yıldızı, cüce yıldız ve kara delik vardır. Çift nötron yıldızları ve diğer yıldızlardan da kâinatta milyarlarca bulunmaktadır.

Bu kadar nadir bir o kadar da esrarengiz radyo dalgalarının kaynağını araştırmak astronomi dalının konusudur.

Fakat biz bazılarının belirttiği gibi işin içinde bir bit yeniği olabileceğine inanıyoruz.

Bu dalgaların kaynağını hemen uzaylılara bağlayanlar oldu. Hem de bilim dünyasından birileri. Çok ilginç.

Bu radyo dalgalarını tespit edenlere sormak lazım. Yüz yıldan beri uzay teleskoplarla dinlenmektedir, gelen dalgalar kayıt altına alınmaktadır. Gerçekten bunlar ilk defa mı tespit edildi. Üstelik NASA değil de Kanadalı bilim insanları ve doktora öğrencileri kaydediyor ve açıklamayı da onlara yaptırıyorlar. Çok ilginç değil mi?

Nerede açıklamayı yapanların profesör tez hocaları. Bunlar bu kadar önemli bir buluşun içinde nasıl olmazlar. Onların çalışmalarını yöneten o profesörler değil mi? Canım onlar sorumluluk alır mı? Öğrenciye açıklama yaptırılır. Mesele hallolur. Maksada kavuşmak için her yol mubahtır.

Uzaylıları ileri sürerek dinleri inkâr etmeye çalışacaklardır.

Şahsi kanaatim Yecüc Mecüc kavmi uzayda bir yerde yaşıyor.

Ama onlar da Nuh aleyhisselamın soyundandırlar.

Nibiru gezegeni bir hayal mahsulüdür. Geleceğini bekleyenlerin kıyamete kadar ömürleri olsa yine geldiğini göremeyeceklerdir.

Peki, gerçekten uzaydan radyo dalgalarının geldiğini düşünelim. Uzaydan gelen dalgaları on binlerce hatta yüzbinlerce yıl önce uzaya gönderilmiş insansız uzay araçlarından geliyor olabilir mi.

Hazreti Nuh’un kavmi eğer yedi semayı gören teknolojiye ulaştı ise kendisinden sonra insanlar uzaya çıkmış olabilir. Çünkü mevcut teknoloji gemi ile Tufan’dan sonraya taşındı.