İstanbul içeriğine geri dön

İstanbul İçin Tavsiyelerimiz

İstanbul’da aşağıdakilerin yapılması faydalı olacaktır kanaatindeyiz.

Terkos Gölü’nün derinleştirilerek içme suyunun önemli bir kısmının buradan sağlanması

www.yavuzornek.com/istanbula-yeni-su-kaynagi-projesi

Yenikapı’dan Tekirdağ’a kadar kıyı boyunca denize dikilecek beton direklerle yol yapılması

Yenikapı-Tekirdağ arasında kıyı boylarında spor ve piknik maksatlı kullanım sırasında sabitleştirilmiş sonra yer değişebilen yüzer adaların inşası. (Japonlar 60 yıl önce yapmışlar).

Her ilçeye bir müze. Vatandaşlara “atalarınızdan kalan antik sayabileceğiniz eşyaları müzemize bir not ile teslim ediniz. İsminizle koruma altına alınacaktır” notu iletilmelidir. Geçmişi yaşatmalıyız.

İstanbul’da çatı sistemine son verilmelidir. Bütün çatılar yeşillik alana dönüştürülmelidir. Ayrıca bina kaç katlı olursa olsun bir kaç metrekarelik yeşillik için balkon mecburiyeti getirilsin.

Hane başına en az iki araç parkı mecburiyeti getirilmelidir.

Hastaneye uzak sağlık ocaklarında her 3-5 tanesinin birinde gece nöbetçi doktor bulundurulmalıdır.

Marmara Denizi’nin temizlenmesine ve balıkçılığın artmasına sebep olacak İzmit Körfezi Temizleme Projesi çalışmaları yapılmalıdır.

yavuzornek.com/izmit-korfezi-temizleme-projesi

Anadolu’da ev ve tarlası olanların yazın buralara gidip tarımcılık yapmaları tavsiye edilmelidir. Bu bir maddi teşvik değil ek gelir, sağlıklı hayat ve sağlıklı gıda için tavsiye olmalıdır. Hatta köy hayatından üzak kalmış şehirde doğup büyümüş olanlara ziraat mühendisleri ve veterinerler tarafından ücretsiz eğitimler de verilebilir.

Anadoludaki tarlaların boş bırakılmaması tavsiye edilmeli.