Siyaset içeriğine geri dön

3. Dünya Savaşı

3. Dünya savaşı hayal diyenlere cevap vermek lazım. Tabi ki inşallah olmaz. Fakat olması için birçok sebep vardır. Amerikan ekonomisinin gidişatı ekonomistlere göre alarm veriyor. Bunu en iyi bilen Amerikan hükumetidir. Amerika’daki üniversitelerinde görev yapan bilim insanlarının birçoğu her konuda Beyaz Saraya görüş bildirirler. Bunlar Amerika’nın politikalarının belirlenmesinde önemli rol oynar. Lobiler de bilim insanlarından istifade ederler. Amerikan yönetimi Beyaz Saray’dan ibaret değildir.

Beyaz Saray karar almada elbette en üst organdır. Gelen bilgiler ışığında alacağı kararları birçok danışmana açar. Gelen cevaplara göre karar alırlar. Fakat bazen güçlü lobilerin isteği her şeyi bastırır. Her kararda lobilerin etkisi vardır.

Ülkenin ekonomide kötüye gidişini en iyi bilen Beyaz Saray bilmediğimiz çok ciddi tedbirler almaya başlamıştır. Bu tedbirlerden birisi de 3. Dünya savaşıdır. Amerika eğer çökerse çok hızlı bir şekilde parçalanır. Bunu onlar biliyorlar. Dünyayı çökertmeden kendisi çökmez. Bu durumda Amerika;

Borçlarını silmek, ekonomisini düzeltmek, başka ülkeleri çökertmek ve yeni bir Dünya düzeni kurmak için 3. Dünya savaşı başlatabilir.

Bu savaşa K. Kore, İran, Irak gibi ülkeleri sebep yapar. Bunları önce birbirine kırdırır. Pay elde etmeleri için İngiltere, Almanya, Fransa da savaşa katılır. Aç kurt misali Çin de pastadan pay almak ister, belki Hindistan ve Rusya da. Amerika el altından hadi siz de pastadan pay alın mesajı verir. İtalya, İspanya ve diğer Avrupa devletleri savaşa girer. Bu sefer aç kurtlar birbirine girer. Amerika hala savaşın dışındadır. 2. Dünya savaşında olduğu gibi. Fakat savaşa tam tekmil hazırdır.

Fakat ABD belki savaşa hiç girmeyecektir. Çin’in ilerlemesini, petrol bölgelerine sahip olmasının önüne geçmek için Çin’e vurabilir. Fakat Çin de aptal değil. Düşmanının gücünü biliyor. Fakat eğer Çin yönetiminde ABD taraftarı yöneticiler varsa savaş kaçınılmaz olur. Hitlere para verip Almanya’yı savaşa hazırlayan ABD ve İngiltere idi. Hitler Almanya’ya ihanet etti. Bu herkesin bildiği bir sırdır artık.

Amerika bu savaş ile Çin’e olan borcunu sıfırlamak isteyecektir.

İngilize düşman olan Almanya ekonomisini yıpratacaktır.

İsrail’in güvenliğini ve genişlemesini sağlamak için Sina Çölünü tekrar İsrail’e verdirebilir.

Lübnan’ı ortadan kaldıracak, Suriye, Irak’ın batı kısmını, hatta Ürdün’ü İsrail topraklarına katmak isteyecektir.

Süveyş Kanalını İsrail’e verecektir.

İslam âlemindeki devletleri bölecektir.

Gelecekte Çin’i kontrol etmek, petrolü ve İpek Yolunu kontrolü altına almak için, Türkistan’a yerleşecektir.

Ege Adalarına yerleşecektir.

Ortadoğu’daki bütün petrol kaynaklarının sahibi olacaktır.

Dünyayı bu enerji kaynakları ile kontrol altına alacaktır.

Bugün Dünyada ABD ile savaşacak hiç bir güç yoktur. ABD-İran, ABD-K. Kore, ABD-Irak anlaşmazlıkları tamamen senaryodur. Bunların ve diğerlerinin tamamı ABD’nin emrindedir. 3. Dünya savaşını çıkarmak için birer piyon olurlar.

ABD’yi en çok düşündüren içindeki farklı dinamizmlerdir. Hiç bir ülke değildir. Benzin fiyatları ülkemizdekinin yarısı kadardır.

Sadece düşündüm.