TUFAN içeriğine geri dön

Dünyayı kaplayan sular dağlar gibi dalgalar oluşturamaz mı

Dünyayı kaplayan sular dağlar gibi dalgalar oluşturamaz mı

Tufanda bütün dünyayı suların kapladığı Kuranı kerimde üstü kapalı bildirilmektedir. Tevrat ve İncil’de ise açıkça bildirilmektedir. Ayeti kerimede bildirilen “Cinsiyeti olan bütün canlılardan bir çift al” emri Tufanda suların bütün dünyayı kapladığına işaret etmektedir. Çünkü altı bin metre yükseklikte yaşayan canlılar bulunmaktadır. Binlerce metre yüksekten bazı kuşların uçtuğu bilinmektedir hatta benekli akbaba 11.300 metre yükseklikte yani Everest tepesinden yaklaşık 2500 metre yükseklikte uçabilmektedir. Bütün bunlar Kuranı kerimin Tufanda suların bütün dünyayı kapladığını haber verdiğine dair bir senet olabilir. O kuşların da soyu gemi ile devam etti. Bundan başka hemen her kültürlerde Tufanda suların bütün dünyayı kapladığı yer almaktadır. Sümer tabletlerindeki Tufan her ne kadar kopya olsa da Tufanın bütün dünyada vuku bulduğuna bir senet olarak gösterilebilir.

Elbette Tufan zamanında Bütün yüksek dağların günümüzdeki kadar yüksek olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü Tufan yüzbinlerce yıl önce olmuştur. 8800 metre yüksekliğindeki Everest Tufanda 3000 metre veya daha alçak olabilir. Ağrı Dağı bölgesi düz bir ova olabilir. Çünkü Ağrı dağı yılda bir cm yükselse 500.000 yılda 5000 metre yükselmiş olur. Tufanda Ağrı Dağının deniz seviyesinde olduğu mümkündür. Fakat dağların aşındığını da hesaba katmak lazımdır. Geminin nereye indiği bu açıdan önemlidir.

Burada çok önemli bir noktaya geliyoruz.

Bütün dünyayı saran bir Tufanda dağlar gibi dalgalar oluşamaz mı? Elbette oluşur. Oluşması için pek çok sebep vardır. Gökten yağmur gelmedi, su geldi. Kuranı kerim suyun geldiğini bildiriyor. O gün yer yerinden oynadı. Pek çok doğal afetler oldu. Bu yüzden mantodaki hidroksil grupları suya dönüştü. Yerden doğalgaz geldi. Su üzerinde patladı. Çünkü uzayın boşluğundan gelen kuyruklu yıldız buzullarını çekim ile dünyaya kaptırırken dünyanın da iç kısımdaki magmayı dışarı doğru çekti. Sularla birlikte doğalgaz yüzeye çıktı. Onlarca hatta yüzlerce atom bombasına denk patlamalar oldu. Bu patlamalar yüzlerce metre yüksekliğinde dalgalar oluşturdu. Hazreti Nuh oğlu ile konuşurken gemi dağlar gibi dalgaların arasında gidiyordu. Aralarında yüzlerce km mesafe vardı. Nasıl konuştular. Bir iletişim vasıtasıyla konuştular.