TUFAN içeriğine geri dön

Tufan’da Neden Tek Bir Gemi Kurtuldu

Sahip olduğumuz bugünkü teknolojinin bir sebep ile kaybolduğunu, beyinlerdeki zekânın gerilediğini, mağara hayatına, çadır hayatına dönüldüğünü ve üretilen bütün teknolojik ürünlerin toprakta çözünüp yok olduğunu düşünelim. İnsanlığın hafızasında ne gemi resmi ne uçak, ne tank, ne uzay aracı ve ne de başka teknolojik bir ürünün resmi kalsın.

İki bin yıl sonra beyinler yeniden gelişmeye başlasa ve günümüzün zekâ seviyesine ulaşılsa insanlar hiç görmedikleri halde gemiyi yine bugünkü gemi şeklinde, uçağı, uzay aracını, tankı, topu velhasıl her şeyi şimdi yaptığımız gibi yaparlar. Çünkü matematik hesapları geminin şeklinin suda en az enerji harcayarak gitmesi için gerekli şekli verir. Bu hesaplar bütün teknolojik ürünler için geçerlidir.

Hazreti Nuh zamanında da yüksek teknoloji vardı. Gemilerin de uçakların da şekilleri günümüzdekinin şeklinde idi. Muhtemelen daha gelişmiş halde idi. Matematik hep aynıdır, her zaman aynı sonuçları verir.

Günümüzdeki gemilerin hiç biri dağlar gibi dalgalara dayanamaz. Denizaltılar dahi deniz ve okyanuslarda yükselen su hareketlerinden dolayı oluşan çok şiddetli akıntılarda yalpalanır, zemine veya karalara çarpıp parçalanır.

Mucize olarak bir Tufan’ın olacağı ve geminin şekli bildiriliyor. Yapılacak gemi suda gitmek için, yol almak için  yapılmadı. Yüksek dalgalara dayanıklı bir gemi olarak içşa edildi. Muhtemelen Tufan esnasında vukubulan doğal afetlere karşı da dayanıklı yapıldı. Muhtemelen gemi bir tabak şeklinde idi. Yani UFO çizme resimlerindeki gibi. Bu şekildeki bir gemi yaklaşan yüzlerce metre dalganın altına girer ve dalgadan sonra yine yüzeyde kalır.

Tufan’daki gemi çok daha önceden Tufan’daki devasa olaylardan sağ kurtulmak için yapılan bir gemidir. Geminin nasıl bir gemi olacağını Allahu teala bildirmiştir. Bu gemi elbette Tufan’daki dalgalardan, şiddetli akıntılardan bir kazaya uğramadan kurtulmuştur. Çünkü onu Allahu teala korumuştur.